Pul Biberli Yoğurt Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Pul Biberli Yoğurt Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Pul biberli yoğurt, özellikle kilo vermek isteyen kadınlar tarafından yaygın şekilde kullanılan, kullanımı ve hazırlanması kolay bir kür tarifidir. Daha çok göbek bölgesinde biriken yağları eritmek için etkili olan pul biberli yoğurt, 2 hafta boyunca düzenli uygulandığında olumlu etkilerinden yararlanılabilir. Kilo vermek vücuttaki fazla yağlardan kurtulmak ile mümkün olur. Bu şekilde verilen kilolar kalıcı ve sağlıklıdır. Uygulanan bazı diyet programlarıyla kas ve sıvı kaybı yaşayarak kilo vermek mümkün olsa da bu durum hem sağlıksızdır hem de verilen kilolar fazlasıyla geri alınabilir. Kilo vermek için doğal ürünler kullanılarak hazırlanan kürler sayesinde yağ yakımını gerçekleştirmek sağlık açısından daha faydalıdır. Pul biberli yoğurt 1 ay düzenli uygulandığında 5-7 kilo vermek mümkün olur. Pul biberli yoğurt yaygın şekilde zayıflamak için kullanılsa da cilt bakımı içinde faydaları vardır. Yazımızın devamında zayıflamak ve cilt bakımı için pul biberli yoğurt nasıl hazırlanır ve kullanılır öğrenebilirsiniz.

Zayıflamak İçin Pul biberli yoğurt nasıl hazırlanır?

Pul biberli yoğurt yapımı için genelde limonda kullanılır. Kullanılacak yoğurt ve pul biberinin mutlaka iyi kalitede olması sonucu daha olumlu etkileyecektir. Pul biberi doğal seçilmelidir. Kür için pul biber yerine zerdeçal de tercih edilebilir.

Pul biberli yoğurt malzemeleri
  • 3 yemek kaşığı az yağlı yoğurt
  • 1 tatlı kaşığı doğal pul biber
  • Yarım limon suyu
Pul biberli yoğurt nasıl yapılır?

Uygun bir kâsenin içine yoğurt eklenir. Üzerine yarım limon suyu ve pul biber eklenerek iyice karıştırılır. Hazırlanan karışım yatmadan 30-60 dakika önce yenir. Pul biberli yoğurt yendikten sonra herhangi bir şey yenmeden ve içilmeden yatılmalıdır.

Diğer zayıflama kürlerinde de olduğu gibi pul biberli yoğurt tek başına kilo vermeyi sağlamaz. Kür uygulandığında kişinin vücut yapısına uygun bir diyet ve egzersiz programı uygulaması gerekir.

Pul biberli yoğurt tüketiminde dikkat edilecek noktalar

Kürden tam anlamıyla yararlanabilmek için mutlaka hareketli bir yaşam tarzı seçilmelidir. Hareketsiz bir yaşam süren kişilerin yalnızca pul biberli yoğurt tüketerek zayıflaması mümkün değildir. Pul biberli yoğurt tüketimiyle birlikte günlük aktivite oranı artmalıdır. Örneğin, merdivenler için asansör kullanılıyorsa bu alışkanlık vazgeçilerek yürümek tercih edilmelidir. Beraberinde gün içinde özellikle akşam yemeklerinden sonra 45 dakikalık tempolu yürüyüş faydalı olur.

Bağırsak düzenli çalışması için tüketilen gıdalara dikkat edilmelidir. Beraberinde bağırsak hareketlerini arttıran egzersizler uygulanmalıdır. Sabah kahvaltılardan önce 4-5 tane kuru kayısı yemek bağırsakların aktif şekilde çalışmasını sağlar. Yine günde farklı saatlerde en fazla 2 tane keçiboynuzu bağırsakları hareketlendirmek için yenebilir. Bununla birlikte su tüketimi bağırsakların çalışması için önemlidir. Günde en az 2-2,5 litre su mutlaka tüketilmelidir.

Pul biberli yoğurt kullanımında gebelerin dikkatli olması gerekir. Gebelik dönemi diyet ya da zayıflamak için herhangi bir kür uygulamak adına uygun bir dönem değildir. Emzirme döneminde olan kadınlar eğer pul biberli yoğurt kürü denemek istiyorsa mutlaka doktoruna danışmalıdır.

Cilt bakımı için pul biberli yoğurt kullanımı

Kilo vermek adına hazırlanan kür cilt bakımı içinde kullanılabilir. Özellikle sivilce problemine karşı etkili olan pul biberli yoğurt ciltte sivilcelerin bulunduğu alanlara maske şeklinde tatbik edilebilir. Sivilce ile siyah noktalar içinde faydalıdır. Kür gece yatmadan bir saat önce hafif masaj hareketleriyle cilde uygulanır. En fazla 20 dakika bekletilerek bol suyla yıkanır. Cilt bakımı, sivilce ve siyah nokta problemi için haftada 1-2 defa uygulanabilir.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Pul Biber Tarifi ve Malzemeleri

Pul Biber Tarifi ve Malzemeleri

Domatesli Biberli Bulgur Pilavı Tarifi ve Malzemeleri

Domatesli Biberli Bulgur Pilavı Tarifi ve Malzemeleri

Biberli Tuzlu Kurabiye Tarifi ve Malzemeleri

Biberli Tuzlu Kurabiye Tarifi ve Malzemeleri

Kırmızı Biber Sosu Tarifi ve Malzemeleri

Kırmızı Biber Sosu Tarifi ve Malzemeleri

Kuru Biber Dolması Tarifi ve Malzemeleri

Kuru Biber Dolması Tarifi ve Malzemeleri

Güncel

Biberli Yumurta Tarifi ve Malzemeleri

Biberli Yumurta Tarifi ve Malzemeleri

Güncel

Domatesli Biber Turşusu Tarifi ve Malzemeleri

Domatesli Biber Turşusu Tarifi ve Malzemeleri

Biber Gazı Etkileri ve Zararları

Biber Gazı Etkileri ve Zararları

Biber Turşusu Tarifi ve Malzemeleri

Biber Turşusu Tarifi ve Malzemeleri

Biber Sosu Tarifi ve Malzemeleri

Biber Sosu Tarifi ve Malzemeleri